Szkolenie dla lekarzy w Domu Lekarskim

W listopadzie we współpracy z dynamicznie rozwijającą się firmą Keymed przeprowadziłem szkolenia dla lekarzy dotyczące między innymi zabiegów O-Shot.

Jest to zaskakująco skuteczny i prosty zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP), dzięki któremu okolice łechtaczki stają się bardziej wrażliwe.

 

 

 

 

 

Zabieg wzbudza duże zainteresowanie pacjentek szukających rozwiązania przy zaburzeniach pożądania (obniżenie lub brak libido), które ma wpływ na życie emocjonalne, relacje partnerskie i ogólne samopoczucie oraz samoocenę.

 

 

 

PRP stosowane jest od wielu lat w leczeniu trudno gojących się ran, w ortopedii, chirurgii stomatologicznej, a przede wszystkim w medycynie estetycznej. Substancje zawarte w PRP po odpowiedniej aktywacji stymulują komórki macierzyste w miejscu podania, prowadząc do poprawy funkcji i struktury tkanki popularnie określanych jako odmłodzenie.

 

 

W części merytorycznej przekazywałem lekarzom wiedzę dotyczącą pozyskiwania oaz zastosowania osocza i fibryny bogatopłytkowej w ginekologii estetycznej, a także zasady bezpieczeństwa konieczne przy pozyskiwaniu i zastosowaniu PRP i I-PRF. Część praktyczna obejmowała naukę pobierania krwi i  pozyskiwania frakcji osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej. Nadzorowałem także trening praktycznego zastosowania PRP i I-PRF.

 

Szkolenia dla lekarzy odbyły się w Domu Lekarskim w Szczecinie.

www.keymed.pl

www.domlekarski.pl