Q&A

Najczęściej zadawane pytania

Zdajemy sobie sprawę, że usługi medyczne budzą wiele pytań. Chcemy byście Państwo mogli dowiedzieć się wszystkiego co ważne w zakresie naszej pracy. Poniżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się w naszych gabinetach pytania.

Gdzie wykonywane są zabiegi?

Zabiegi przeprowadzane są w certyfikowanej, spełniającej wymagania EU  prywatnej klinice chirurgicznej KOLMED, DOM LEKARSKI. Dokładny adres oraz dojazd do klinik dostępny w zakładce KONTAKT

Jakiego rodzaju znieczulenie jest stosowane?

Rodzaj znieczulenia uzależniony jest od rodzaju i rozległości zabiegu oraz od życzenia pacjentki. Do zabiegów typu plastyka krocza i labioplastyka może być wykorzystane znieczulenie miejscowe kombinowane z krótkotrwałym znieczuleniem dożylnym, do większych zabiegów jak plastyka pochwy znieczulenie podpajęcze.

Zewnętrzna część mojej pochwy jest luźna, wargi sromowe są otwarte i niesymetryczne. Życie seksualne jest udane. Czy tak sytuacja wymaga plastyki pochwy?

Nie, wymagana jest tylko rekonstrukcja przedsionka pochwy i prawdopodobnie plastyka krocza, jednak pełna ocena będzie możliwa po badaniu ginekologicznym.

Jestem wieloródką, mam problemy z utrzymaniem moczu, który popuszczam w trakcie wysiłku, kaszlu, śmiechu, współżycia. Czy możliwe jest w tym samym czasie przeprowadzenie plastyki pochwy i leczenie problemu z moczem?

Tak. Jednak wcześniej należy wykonać badanie urodynamiczne w celu zaplanowania optymalnej operacji z zastosowaniem polipropylenowej taśmy na nietrzymanie moczu ( operacja załonowa lub przez zasłonowa). Dwie procedury a niekiedy więcej można bez problemu przeprowadzić w tym samym czasie.

Jak długo trwa zabieg plastyki pochwy?

To zależy od rozległości zabiegu, średnio 40 min.

Kiedy można powrócić do seksu po zabiegach?

Po około 6 tygodniach następuje pełne wygojenie i można rozpocząć współżycie.

Czy plastyka pochwy i inne zabiegi ginekologii estetycznej mogą być przeprowadzane równolegle z innymi zabiegami z zakresu chirurgii estetycznej takimi jak liposukcja, powiększanie piersi, korekcja powiek?

Tak jest to możliwe po konsultacji z chirurgiem plastycznym dr med A. Śliwińskim, który procedury te wykonuje w klinice AMC. Kontakt www.artmedicalcenter.eu